Loading…

Dokumenti sekret, si funksiononte grupi i prostitutave në kohën e Enverit (FOTO LAJM)

  • 18/05/2017 | 20:51

Dokumenti sekret, si funksiononte grupi i prostitutave në kohën e Enverit (FOTO LAJM)

Ish-drejtori i Arkivit në Ministrinë e Brendshme, historiani Kastriot Dervishi në rrjetin social Facebook ka publikuar një dokument të rallë ku tregon se si funksiononin grupet e prostitutave në kohën e komunizmit.


“Pavarësisht se me Kodin Penal këto veprime dënoheshin, historia e këtyre ngjarjeve ngeli vetëm në akte zyrtare, pasi askush nuk u dënua, madje femrat u përdorën e keqpërdorën nga regjimi”, shkruan Dervishi.

Statusi:

1969/Prostitucioni në Tiranë dhe implikimi i disa zyrtarëve

Në vitin 1969 organet e prokurorisë me një farë droje zhvilluan hetime në lidhje me një grup prostitutash në Tiranë dhe klientët e tyre. Pavarësisht se me Kodin Penal këto veprime dënoheshin, historia e këtyre ngjarjeve ngeli vetëm në akte zyrtare, pasi askush nuk u dënua, madje femrat u përdorën e keqpërdorën nga regjimi. /albeu.com/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë