Loading…

Dogana rritë të hyrat për 95.7 milionë euro

  • 01/11/2016 | 20:00

Dogana rritë të hyrat për 95.7 milionë euro

Dogana e Kosovës, deri më tani ka arritur që arkën shtetërore të mbush me 858.2 milionë euro. Zëdhënësi i Doganave të Kosovës, Adriatik Stavileci, ka treguar se deri tani Dogana deri tani ka shënuar rritje, prej 95.7 milionë euro, në krahasim me vitin e kaluar.

“Dogana e Kosovës ka mbledhur 858.2 milionë euro, që në krahasim me vitin e kaluar ka rritje për 95.7 milionë euro, pasi që nga viti i kaluar patëm 762.3 milionë euro”, tha Stavileci.

Importi më i madh është nga vendet e CEFTA-së dhe vendet e rajonit. Po ashtu është shënuar edhe importim nga shtetet e aziatike dhe ato të Bashkimit Evropian. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë