Loading…

Dogana e Kosovë me rekord në mbledhjen e të hyrave, më shumë se 700 milionë

  • 27/07/2021 | 12:50

Dogana e Kosovë me rekord në mbledhjen e të hyrave, më shumë se 700 milionë

Dogana e Kosovës ka mbledhur këtë vit për rreth 30 për qind më shumë të hyra se sa gjatë vitit të kaluar. Sot është tejkaluar shuma prej 700 milionë eurove të hyra.


Dogana e Kosovë ka bërë të ditur se sot ka tejkaluar 700 milionë euro te hyra,

Kjo sipas Doganës paraqet herën e parë që arrihet ky rekord në mbledhjen e të hyrave.

Nga Dogana e Kosovës kanë thënë se ka pasur rritje të të hyrave për rreth 30 për qind nga viti i kaluar.

“Respektivisht, sot janë raportuar 701.2 milion euro e që në krahasim me vitin e kaluar paraqesin rritje me rreth 30% më shumë pasi vitin e kaluar kishim 543.5 milion””, thuhet nga Dogana.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë