Loading…

Dodik: Nuk jam aq budalla sa ta luaj të fortin para SHBA’ve

  • 23/10/2021 | 16:33

Dodik: Nuk jam aq budalla sa ta luaj të fortin para SHBA’ve

Anëtari serb i presidencës në Bosnje e Hercegovinë, Millorad Dodik, ka thënë se nuk është aq budalla sa që ta bëj të fortin përballë Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shkruan B92.


Këto deklarata Dodik i ka bërë teksa ka folur për takimin me Vuçiqin, në të cilin thotë se do ta njoftojë për situatën në Bosnje e Hercegovinë.

Ai ka thënë se “Republika Serbe” nuk beson në “gjuhën e butë” dhe në përpjekjet e Perëndimit të cilat i ka quajtur “falco”

Dodik tutje ka thënë se takimi me Vuçiqin është vazhdimësi e takimeve të mëparshme.

“Ne po diskutojmë për situatën dhe po dakordohemi për reagimet e mundshme që kurdoherë do të jenë të lidhura me të drejtat tona”, ka thënë Dodik.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë