Loading…

Djuric: Nuk e pranojmë Asociacionin sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese

  • 05/04/2018 | 22:41

Djuric: Nuk e pranojmë Asociacionin sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese

“Serbia do të përkrahë punën për formimin e Asociacionit të Komunave Serbe, por jo në bazë të vendimit të Gjykatës Kushtetuese të Prishtinës, që më herët ka hedhur poshtë 22 prej 23 elementëve të formimit të bashkësisë”.

Kështu ka thënë drejtori i zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Djuric, transmeton GazetaMetro.net

Ai ka thënë se Kosova dëshiron të formojë Asociacion që nuk do të kishte kompetenca ekzekutive.

“Nuk do të shohin këtë film. Ne dëshirojmë asociacion që do të ketë fuqi përmbajtjesore”, deklaroi njeriu i afër me presidentin serb Aleksandar Vucic. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë