Loading…

Djuric në Kosovë: Do të përmirësojmë marrëdhëniet me shqiptarët

  • 26/01/2018 | 16:26

Djuric në Kosovë: Do të përmirësojmë marrëdhëniet me shqiptarët

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre serbe për Kosovën, Marko Gjuriq  ka thënë se  Beogradi ka bërë gjithmonë dhe do të bëjë gjithçka që marrëdhëniet ndëretnike në Kosovë të jenë më të mira.

“Për dialogun do të flasim , kur të vjen koha ,” tha ai  duke iu përgjigjur pyetjes nëse do të vazhdojë dialogu i Brukselit, duke pasur parasysh se kryediplomatja evropiane, Federica Mogherini njoftoi më herët se agjenda e vazhdimit të bisedimeve është në përgatitje.

Këto komente, Gjuriq i bëri në Hoçë të Madhe të Rahovecit të cilën e vizitoi bashkë me ministrin e arsimit të Serbisë, Mladen Sharçeviq, njofton Klan Kosova.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë