Loading…

Djuric lajmërohet më në fund: Kosova po kërkon një territor etnikisht të pastër pa serbë

  • 23/07/2019 | 09:41

Djuric lajmërohet më në fund: Kosova po kërkon një territor etnikisht të pastër pa serbë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Djuric, ka vazhduar kinse me shqetësimet e tij për serbët në Kosovë, ai tani po thotë se Kosova po dëshiron një territor etnikisht të pastër, shkruan Gazeta Metro.


Djuric ka filluar me përmendur se në pikën kufitare tek Dheu i Bardhë, një rrahja dhe arrestimi i 70 vjeçarit Vojislav Todorovic nga Gjilani ka ndodhur.

Sipas tij ky është një shembull i ri i presionit të përhershëm ndaj serbëve dhe qëndrimit shovinist të institucioneve të në Prishtinë për popullin serb.

Kështu ka deklaruar drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Djurci.

Në një deklaratë për mediat, ai thotë se “keqtrajtimi i gruas së Todorovicit, dhe pastaj arrestimi dhe rrahja e një burri 70 vjeçar, është një tjetër provë se qëllimi i Prishtinës është një territor etnikisht i pastër i Kosovës”, raporton Tanjug./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë