Loading…

Djuric e di frikën: Njësia Speciale ishte e armatosur deri në dhëmbë, po i trembin serbët në Veri

  • 16/10/2019 | 09:40

Djuric e di frikën: Njësia Speciale ishte e armatosur deri në dhëmbë, po i trembin serbët në Veri

Drejtori i së ashtuquajturës Zyrës për Kosovën, Marko Djuric, tha se Njësia Speciale ishte armatosur deri në dhëmbë sot kur zhvilloi operacionin në Veri dhe këtë po e bënë për të trembur serbët, shkruan Gazeta Metro.


Djuric tha se “shënjestra kryesore” e aksionit të mëngjesit të sotëm nga Njësia Speciale në Veri të Kosovës ishte komandanti i Zheljko Bojici i rajonit të Policisë së Kosovës.

“Njësitë ROSU bastisën banesën e tij, e kontrolluan, e morën djalin e tij Vasili Bojic në një drejtim të panjohur. U arrestua një punëtor tjetër i SHPK-së në Veri, Rade Basara, i cili punoi në raste të rëndësishme, “tha Djuric për TV Pink, transmeton Gazeta Metro.

Sipas tij, është e gjitha pjesë e skenarit që serbët të kriminalizohen, të shoqërohen me krimet e ndryshme që kanë ndodhur në Veri, përfshirë edhe vrasjet.

Duke folur për aksionin, Djuric tha që filloi rreth orës 5:45 dhe se oficerët e policisë shqiptare ishin të armatosur deri në dhëmbë dhe se ata u larguan nga zona e Mitrovicës e Veriut menjëherë pas orës 6:00.

“Kjo është një përpjekje tjetër për të trembur serbët, për të kriminalizuar, fajësuar dhe t’i nënshtruar ata në shtypje,” tha Djuric./gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë