Loading…

Djali i dëshmorit: Hekuran, gjej mercenarë që flijohen sikur Jasharët

  • 01/07/2022 | 22:06

Djali i dëshmorit: Hekuran, gjej mercenarë që flijohen sikur Jasharët

“Nëse do të vdes, do të vdes me pushkë në dorë”, këto fjalë i dha profesori i historisë, Selim Berisha, i cili vdiq duke mbrojtur pragun e shtëpisë gjatë luftës.


I kthyer nga Perëndimi në fshatin Drenoc të Prishtinës për të luftuar kundër okupuesit serb, tash vepra e tij dhe shumë tjerëve sipas familjarëve që kanë mbetur gjallë po përbuzet.

Djali i tij që ende kalon netë pa gjumë, ka një fjalë për ministrin Hekuran Murati, i cili para 6 viteve deklaroi se më mirë do ishte të paguanin mercenarë në luftë.

Dorëheqja është më e pakta që ministri i financave do duhej ta bënte në këtë rast sipas djalit të dëshmorit.

Ky është tejet i dëshpëruar që ligjvënësit as pas kaq shumë viteve nuk votuan ligjin për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së.

Për fund, ka një porosi për të gjithë ata që vazhdojnë me sulme e ofendime ndaj luftës së UÇK-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë