Loading…

Djali 4 vjeçar vdiq në lum, Prokuria në Zvicër padi ndaj nënës shqiptare për vrasje të pakujdesshme

  • 29/07/2019 | 10:10

Djali 4 vjeçar vdiq në lum, Prokuria në Zvicër padi ndaj nënës shqiptare për vrasje të pakujdesshme

Burbuqe M, nëna që humbi djalin e saj 4 vjeçar para dy muajsh në Zvicër përveç dhimbjes që ka, ajo po ballafaqohet edhe me një akuzë të rëndë.

Prokuroria në Aargua ka hapur një padi ndaj prindërve të viktimës, për vrasje të pakujdesshme.

42 vjeçarja në një intërvistë për “Tele Zuri”, duke bërtitur thotë: “Unë isha një nënë e mirë dhe gjithmonë aty për djalin tim. Nuk jam fajtore”.

«Kam kërkuar për të kot»

Në atë fatkeqësi natën e së enjtes, Zeneli luante me fëmijët e tjerë në shesh lojërash.

Por papritmas djali është zhdukur. “E vura re menjëherë dhe gjeti biçikletën e tij. Por kam kërkuar kudo dhe kot, “tha nëna për LOOK.

“Ai ishte thjesht hiperaktiv”, thotë ajo.

Prokuroria tani përcakton nëse Burbuqja ka shkelur detyrën e tyre për të mbikëqyrur. Prandaj procedura për vrasje të pakujdesshme.

Zeneli ra në një kanal, ku edhe u mbyt.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë