Loading…

Ditë e rëndë për Maqedoninë: 107 raste të reja të infektuar me koronavirus

  • 16/04/2020 | 18:59

Ditë e rëndë për Maqedoninë: 107 raste të reja të infektuar me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 107 te infektuar te rinj dhe një i vdekur nga koronavirusi.


Ky është numri më i lartë i të infektuarve brenda 24 orëve atje që nga fillimi i pandemisë.

Mbi 40 persona janë infektuar vetëm në Kumanovë, përfshirë edhe kryetarin e kësaj komune Maksim Dimitrievski.

Me të infektuarit e sotëm numri i përgjithshëm i të prekurve nga Covid-19 ka shkuar në 1081. Personi i vetëm që ka ndërruar jetë sot është nga qyteti i Strugës dhe numri i përgjithshëm i viktimave shkon në 46.

Ndërsa numri i testimeve ka qenë rekord, plot 660 ku dhe 107 kanë rezultuar pozitiv. Të shëruarit janë 121 persona, shkruan Alsat M.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë