Loading…

Dita e Xherdan Shaqirit

  • 27/08/2021 | 10:04

Dita e Xherdan Shaqirit

Xherdan Shaqiri do të nisë sonte aventurën e re në karrierën me Lyonin.


Lyon do të përballet me Nantes nga ora 21:00, në kuadër të xhiros së katër në Ligue 1.

Pas tri ndeshjeve, Lyon ka regjistruar rezultate zhgënjyese, dy barazime dhe një humbje – shpresa është që sonte të sigurojë fitoren e parë të sezonit.

Për ta arritur këtë Lyon e ka edhe një armë më shumë në skuadër, Xherdan Shaqiri.  Ai është ftuar për sfidën e sotme dhe ka shumë shanse që të debutojë me fanellën e Lyon.

Shaqa ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me Lyon, i cili la Liverpoolin pas disa vitesh të paharrueshme, ku fitoi Champions Leaguen dhe Premierligën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë