Loading…

Dita e titujve, sot vendoset fati për Premier League dhe Serie A

  • 22/05/2022 | 11:59

Dita e titujve, sot vendoset fati për Premier League dhe Serie A

Sot do të jetë një ditë tejet interesante për të gjithë futbolldashësit, ku në Premier Ligë dhe Serie A dita e sotme do ta vendos edhe titullin e kampionit.


Në kuadër të Premier Ligës do të zhvillohen gjithsej 10 ndeshje, por fokusi do të jetë në stadiumet “Etihad” dhe “Anfield Road”, ku Manchester City pret në shtëpi Aston Villan, kurse Liverpooli synon me çdo kusht fitoren kundër Wolves.

Liverpoolin e Cityn i ndajnë vetëm një pikë në tabelë, ku skuadra e Guardiolas zë vendin e parë me 90 pikë, krahas Liverpoolit që renditet në vendin e dytë me 89 pikë.

Në anën tjetër, në Serie A, Interi dhe Milani do të vazhdojnë kokë më kokë luftën për titull, ku “Rossonerët” janë mysafirë të Sassuolos, kurse “Nerazzurët” vendas kundër Sampdorias.

Tabelën e ligës italiane e kryeson Milani me 83 pikë, dy sosh më shumë se Interi në vendin e dytë, dhe ndeshjet e sotme do ta përcaktojnë se cili do të jetë kampioni i këtij sezoni.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë