Loading…

Dita e tetë e “Tokyo 2020”, kjo është pozita e Kosovës – prin Kina

  • 30/07/2021 | 22:43

Dita e tetë e “Tokyo 2020”, kjo është pozita e Kosovës – prin Kina

Ka përfunduar edhe dita e tetë e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”.


Pas kësaj dite në renditjen e vendeve sa i përket medaljeve prin Kina me 40 medalje gjithsej, 19 të arta, 10 të argjendta dhe 11 të bronzta.

Pas saj renditet Japonia me 28 medalje gjithsej, 17 të arta, katër të argjendta dhe shtatë të bronzta, kurse vendin e tretë e zë ShBA.

Kosova renditet në vendin e 18-të me dy medalje të arta të fituara gjithsej.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë