Loading…

Dita Botërore e Mjedisit, Haradinaj: Cilësia e jetës sonë varet nga kujdesi ynë për mjedisin

  • 05/06/2023 | 10:38

Dita Botërore e Mjedisit, Haradinaj: Cilësia e jetës sonë varet nga kujdesi ynë për mjedisin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se kërkohet më shumë vetëdije e mobilizim për një mjedis të shëndoshë, transmeton Gazeta Metro.


Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë se cilësia e jetës sonë varet nga kujdesi ynë ndaj mjedisit.

“Të angazhohemi të gjithë për një mjedis të shëndoshë, nga i cili varet cilësia e jetës sonë”, ka thënë Haradinaj.

Postimi i plotë:

Dita Botërore e Mjedisit është një mundësi e mirë për ta ngritur vetëdijen për problemet mjedisore dhe për rëndësinë e kujdesit ndaj ambientit ku jetojmë.

Ky obligim që e kemi si shoqëri, kërkon vetëdijësim e mobilizim të secilit prej nesh.

Të angazhohemi të gjithë për një mjedis të shëndoshë, nga i cili varet cilësia e jetës sonë!

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë