Loading…

Distria Krasniqi e jashtëzakonshme, fiton medaljen e artë për dy minuta

  • 29/06/2022 | 18:12

Distria Krasniqi e jashtëzakonshme, fiton medaljen e artë për dy minuta

Distria Krasniqi po vazhdon me sukseset e saja të jashtëzakonshme.


Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, e ka fituar medaljen e artë në xhudo në Lojërat Mesdhetare që po zhvillohen në Oran të Algjerisë.

Në finalen e madhe, Krasniqi mposhtu rivalen nga Kroacia, Ana Viktorija.

Kjo është medalje e parë për Kosovën në këto lojëra të këtij edicioni.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë