Loading…

Disney shumë shpejt do të filloj xhirimet për serinë kushtuar Karl Lagerfeld

  • 14/09/2021 | 18:01

Disney shumë shpejt do të filloj xhirimet për serinë kushtuar Karl Lagerfeld

Platforma e transmetimit Disney + do të xhiroj një mini-seri me gjashtë episode, për stilistin legjendar të modës Karl Lagerfeld nën emrin Kaiser Karl, transmeton Gazeta Metro.


Seriali do të xhirohet në Francë, dhe bazohet në të njëjtin emër biografia e Rafael Baku, kushtuar një prej stilistëve më të mirë të modës të të gjitha kohërave, i cili vdiq në vitin 2019.

Kaiser Karl do të mbulojë momente nga jeta e stilistit të famshëm. Historia fillon në verën e vitit 1972, kur Lagerfeld zbuloi publikisht se ai donte të pasonte Coco Chanel, e cila kishte vdekur një vit më parë. Ai nuk e fsheh se dëshiron të bëhet krijuesi më i suksesshëm francez i modës së lartë në një kohë kur Yves Saint Laurent ishte në kulmin e karrierës së tij.

Seriali do të tregojë gjithashtu për rivalitetin midis Lagerfeld dhe Pierre Bergio, partneri i Yves Saint Laurent dhe historia e dashurisë me Jacques de Basher. Ai gjithashtu do të tregojë se si Lagerfeld krijoi markën e tij dhe u mbiquajt Mbreti i Modës.

“Kaiser Karl është një tregues se çfarë lloj historie duam të tregojmë. Ne gjithashtu menduam se historisë së Lagerfeld nuk i ishte dhënë rëndësia që meriton deri më tani, dhe mezi presim ta ndajmë me publikun”, tha Jean Coeppen, president i Disney Channel./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë