Loading…

Disney lëkund traditën, paraqet një karakter të ri

  • 03/03/2017 | 10:43

Disney  lëkund traditën, paraqet një karakter të ri

Në filmin  “Beauty and the Beast” për herë të parë do të shfaqet një karakter gay, duke u prezantuar publikisht me rolin e tij në film.


Bill Condon, drejtori i këtij filmi tregoi se në filmat e Diseny jo rrallëherë janë shfaqur skena me homoseksualë, por asnjëherë  haptazi një ndonjë karakter.

beauty-and-the-beast

“Disney” për herë të parë do të prezantojë “momentin ekskluziv gay” në historinë e mirënjohur  për fëmijë  “E bukura dhe bisha” . Ky moment do të gjatë një bisede  në të cilën LeFou shërbëtori i Gaston  zbulon seksualitetin e tij.

disney-live-action-beauty-and-the-beast-josh-gad-lefou-gay-homosexual

“Bukuroshja dhe Bisha” e Uolt Diznit është një ritregim i rrëfimit që i mbetet besnik karaktereve dhe muzikës së bukur, duke i shtuar disa këngë të reja. Këtu flitet për një vajzë të bukur që zihet rob nga një bishë në një kështjellë me shërbëtorët e magjepsur. Por, ajo kupton se nën bishën e tmershme, fshihet një princ me një zemër të mirë. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë