Loading…

Disa sekrete si të arrini shpejt orgazmën

  • 24/01/2022 | 12:18

Disa sekrete si të arrini shpejt orgazmën

Praktikisht çdo film apo shfaqje që tregon se një grua mund ta arrijë orgazmën e shpejtë pas disa minutash seks, është absolutisht pa sens për shumicën. Po, është e vështirë të arrish orgazmën vaginale. Dhe më pak se 20% e grave e arrijnë.


Për fat të mirë, ka shumë mënyra për të hequr dorë nga mosmarrëveshjet tuaja për të pasur një orgazmë gjatë seksit (dhe jo më vonë, fshehurazi në banjë.)

Ja pozicionet e seksit që ju ndihmojnë të arrini orgazmën!

1- Provoni teknikën Coital Alignment (CAT) për stimulimin maksimal të klitorit. Partneri juaj rri shtrirë, ndërsa ti je sipër me pozicion në të majtë, njëra këmbë është poshtë vitheve dhe tjetra sipër. Nëse keni partner futni vetëm majën e penisit që të mund të rrëshqisni kundër tij, nëse keni partnere, kështu veproni edhe me lodrën që përdorni.

2- Pozicioni i qenit. Jeni në pozicionin që doni më shumë. Apo jo vajza? Kur jeni në këtë pozicion mund të përdorni edhe ndonjë lodër, pavarësisht madhësisë. Penetrimi dyfish është mrekulliiii.

3- Flutura e hekurt/ Ky është një tjetër pozicion perfekt për vajzat. Partneri është shtrirë, ndërsa ju jeni sipër tij, sikur jeni ulur në një karrige. Gjunjët i keni të mbledhura para. Ky pozicion është i duhuri për të arritur kënaqësinë.

4- Pozicioni i tavolinës. Nëse nuk keni tavolinë ku të mbështeteni, s’ka problem. Lëre veten në dorë të partnerit dhe kënaqu. Ky kënd i ngushtë, i fortë (plus me disa fërkime dhe vibrator) mund të hapte një botë krejt të re orgazmatike.

5- Mjeshtri i kofshëve. Nëse jeni mërzitur me pozicionet standarde, ky i radhës është shumë argëtues. Partneri juaj shtrihet me shpinë, njëra këmbë e shtrirë dhe tjetra e përkulur, gjunjët rrinë pak lart. Njëra dorë e partnerit e futur poshtë kurrizit. Dhe ju jeni sipër tij. Jo me fytyrë, por jeni të kthyer në një anë, sikur të jeni ulur në një stol. Përdorni gjurin e partnerit për t’u mbështetur dhe ruajtur ekuilibrin ndërsa argëtoheni sipër.

6- Po për pozicionin e lugës sensuale keni dëgjuar ndonjëherë? S’ka çift që s’e ka provuar pozicionin e lugës. E pra nëse doni orgazmë të shpejtë ja ku e keni pozicionin ideal!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë