Loading…

Disa orë para aksidentit me autobus, një zjarr tjetër në Bullgari la 9 të vdekur

  • 23/11/2021 | 12:35

Disa orë para aksidentit me autobus, një zjarr tjetër në Bullgari la 9 të vdekur

Nëntë persona vdiqën në një shtëpi kujdesi në fshatin lindor bullgar, Royak, dhe disa prej banorëve në këtë objekt janë helmuar me gaz, tha të hënën një zyrtar i lartë i Ministrisë së Brendshme të Bullgarisë.


Zjarri, që shpërtheu në kultim e drunjtë të qendrës në orët e vona të së hënës, është shuar dhe shtëpia e kujdesit është evakuuar, tha Tihomir Totev, drejtor i departamentit rajonal të zjarrfikësve. Raportohet se në këtë shptëpi kujdesi banonin 58 të moshuar.

“Kur gjashtë automjetet e zjarrfikësve arritën te shtëpia, kulmi ishte përfshirë nga zjarri i madh dhe tymi i zi. Zjarrfikësit filluan që t’i evakuonin banorët, por, fatkeqësisht, nëntë persona e humbën jetën”, tha Totev.

Ai shtoi se shkaktarët e zjarrit janë duke u hetuar, shkruan Reuters.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë