Loading…

Disa fakte të çuditshme rreth frutave

  • 22/11/2016 | 22:36

Disa fakte të çuditshme rreth frutave

Luleshtrydhet nuk janë në të vërtetë manaferra, ato kanë më shumë vitaminë C se portokalli

luleshtrydhet


Është një bimë e cila përmbanë në trupin e saj 3 deri në 7 fruta të ndryshëm, kjo bimë etiketohet si “Pemë Frutash për sallatë”

fruit2


Rrushi shpërthen po ta fusësh në mikrovalë

fruit4

 Japonezët  shalqinin e kutivojnë në  formë  katrore në mënyrë që të jetë më i lehtë në përdorim.

fruit6

Në raftet supermarketeve  amerikane mollat qëndrojnë gati një vjet të pa prekura.

fruit9

Bananet janë pak radioaktive. Njerëzit kanë 50% të ADN-së të njejtë me bananen.

images

Fruti më i popullarizuar në mbarë globin është domatja. Domatet gjithashtu kanë më shumë gjene se njerëzit.

thaihealth_c_bcdklmnvw245

Ananasi në fakt është një kokërr.

pineapple

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë