Loading…

Digjet shtëpiza e teleferikut në Brezovicë

  • 05/11/2016 | 14:01

Digjet shtëpiza e teleferikut në Brezovicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është përfshirë nga zjarri shtëpiza e teleferikut në qendrën e skijimit në Brezovicë.

“Për shkaqe të pa njohura është përfshirë nga zjarri  shtëpiza e stacionit fillestar të teleferikut të qendrës së shijimit Brezovicë. Si pasojë e zjarrit është dëmtuar shtëpiza si dhe disa  pajisje të një operatori kabllor të cilat ndodheshin në kabinë”, thuhet në raport.

Sipas policisë, njësiti i zjarrfikësve ka lokalizuar dhe fikur zjarrin. Nuk raportohet për të lënduar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë