Loading…

Digjet hapësira e varrezave në fshatin Broliq të Pejës

  • 31/07/2021 | 18:12

Digjet hapësira e varrezave në fshatin Broliq të Pejës

Një pjesë e hapësirës në varrezat e fshatit Broliq të Pejës është përfshirë nga zjarri.


Kjo zonë e cila është diku rreth pesë hektarë ishte përfshirë nga zjarri sot. Qytetarët për klankosova.tv kanë thënë se në vendin e ngjarjes ishin edhe zjarrfikësit dhe se kishin arritur ta menaxhojnë situatën.

Ata thanë se kishte dëme të vogla materiale si dhe nuk ka lëndime në njerëz.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë