Loading…

Digjen malet afër Manastirit të Deçanit

  • 23/03/2019 | 10:34

Digjen malet afër Manastirit të Deçanit

Mali mbi Manastirin e Deçanit është kapluar nga zjarri, tansmeton Gazeta Metro.

Këtë e kanë konfirmuar për klankosova.tv nga Zyra e Zjarrfikësve në Deçan, që thanë se edhe KFORI është duke ndërhyrë për ndaljen e zjarrit.

“Dje nga ora 17:00 kemi dal në vendin e ngjarjes dhe deri në ora 01:00 të natës e kemi lokalizuar zjarrin në atë pjesë”.

“Por në këtë pjesë edhe sot zjarri është ndez, gjithashtu janë duke ndihmuar edhe KFORI me helikopter për të ndalë flakët”.

“Persona të lënduar nuk ka, deri më tani janë djegur mbi 10 hektarë të malit”, thanë për klankosova.tv nga Zyra e Zjarrfikësve në Deçan. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë