Loading…

Diferenca ideale mes gjatësisë së mjekrës dhe flokëve

  • 25/02/2017 | 09:19

Diferenca ideale mes gjatësisë së mjekrës dhe flokëve

Meshkujt kanë hasur gjithmonë në vështirësi sa i përket gjatësisë që ata duhet të mbajnë mes flokëve dhe mjekrës për të pasur një luk më të bukur.


Xhastin Timberlejk, Xhorxh Kluni dhe Andrea Pirlo janë disa prej personazheve të njohur të cilët shquhen për mbajtjen e mjekrës dhe një kombinim ideal mes flokëve.

73fc3dac557ae4cd0c459759b4deae16

“The Independent”, sjell një artikull ku ka pyetur një berber të njohur në Angli, Miles Wood-Smith se cili është kombinimi ideal mes flokëve dhe mjekrës.

How to trim your Beard

How to trim your Beard

Për flokët e shkurtër: Mjekër të gjatë, dhe të hollë
Për flokë me gjatësi mesatare: Flokëve me gjatësi mesatare u përshtaten pothuajse të gjitha llojet dhe gjatësitë e mjekrës.

Image
Për flokë të gjatë: Mjekra e shkurtër sjell një luk më interesant dhe pamje më tërheqëse, kjo pasi flokët dhe mjekra janë në kontrast me njëra tjetrën.

Pa flokë: E mira është mos mbash mjekër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë