Loading…

Diell, vranësira e erë: IHMK tregon motin për dy ditë në Kosovë

  • 01/06/2021 | 16:24

Diell, vranësira e erë: IHMK tregon motin për dy ditë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur motin që pritet të mbajë për dy ditë në vendin tonë.


IHMK me anë të një komunikate për media, ka bërë të ditur se në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë