Loading…

Dhunohet seksualisht një grua në Skënderaj, arrestohet i dyshuari

  • 08/10/2020 | 09:14

Dhunohet seksualisht një grua në Skënderaj, arrestohet i dyshuari

Në Skënderaj një person ka dhunuar seksualisht një grua, shkruan Gazeta Metro.


I dyshuari ka dhunuar seksualisht një grua, ku më pas ai është arrestuar nga Policia e Kosovës.

Viktima femër është dërguar në IML, kurse i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë me vendim të prokurorit.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti e ka dhunuar seksualisht viktimën femër kosovare. Viktima është dërguar në IML ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është ndaluar për 48-orë”, thuhet në raportin e policisë.

Lexo edhe Raporti ditor i Policisë së Kosovës

Kujtojmë se numri i rasteve të dhunës seksuale po vazhdon të shënon rritje të konsiderueshme në Kosovë.//gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë