Loading…

Dhuna ndaj zyrtarëve të LSI’së, Meta i viziton në spital

  • 18/06/2017 | 23:13

Dhuna ndaj zyrtarëve të LSI’së, Meta i viziton në spital

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, vizitoi mbrëmjen e sotme në Spitalin e Traumës, koordinatorin e LSI-së në Fushë Krujë, Blerim Çela.


Çela ishte transportuar më herët në urgjencë, pasi u dhunua nga të panjohur në momentin që ndodhej në një prej zyrave elektorale të LSI-së në zonën e Fushë Krujës.

Pasi u njoh nga afër me gjendjen shëndetësore të koordinatorit të LSI-së, Meta i uroi shërim sa më të shpejtë Blerim Çelës dhe kërkoi vënien para përgjegjësisë ligjore të agresorëve.

Më pas, kandidatja e LSI-së në qarkun Durrës, Nora Malaj, dha një prononcim për median, ku i bëri thirrje autoriteteve shtetërore të marrin masa për të ndalur dhunën ndaj përfaqësuesve të LSI-së dhe kërkoi distancimin nga akte të tilla të turpshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë