Loading…

Dhomat e Specializuara sot mbajnë konferencë informuese

  • 23/06/2022 | 08:21

Dhomat e Specializuara sot mbajnë konferencë informuese

Dhomat e Specializuara në Hagë do të mbajnë konferencë informuese.


Kjo konferencë do të fillojë në ora 14:30, të enjten.

Gjykata Speciale është duke mbajtur në paraburgim ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), përfshirë Hashim Thaçin, ish-shefin politik të UÇK-së dhe ish-presidentin e Kosovës.

Së fundmi të akuzuarit për “krime” të supozuara lufte i ka vizituar kryeparlamentari i Kosovës, Glauk Konjufca.

Ai ka thënë se ish-pjesëtarët e UÇK-në e kanë vullnetin për ta kaluar këtë situatë.

Pos tyre, Gjykata Speciale është duke e gjykuar edhe ish-krerët e OVL UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj të akuzuar për “ndërhyrje në drejtësi”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë