Loading…

Dhezet Isa Mustafa: Thumbon Veselin për luftën ndaj korrupsionit

  • 13/08/2019 | 18:38

Dhezet Isa Mustafa: Thumbon Veselin për luftën ndaj korrupsionit

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, me sa duket është nervozuar keq, të paktën kështu e tregon në një shkrim të tij së fundi, në të cilin e ka thumbuar Kryetarin e PDK’së, Kadri Veselin, shkruan Gazeta Metro.


Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Mustafa ka thënë se nuk mund ta luftojnë korrupsionin ata që kanë kultivuar korrupsionin dhe nepotizmin.

“Ata që e kanë kultivuar korrupsionin dhe nepotizmin nuk mund ta luftojnë as njërën e as tjetrën. Veç mund ta reformojnë dhe reorganizojnë për nevoja të veta”, ka shkruar Mustafa.

Në këtë shkrim Mustafa, siç duket i është referuar Veselit, i cili së fundi ka premtuar se do ta luftojë korrupsionin, derisa ka larguar nga partia e tij disa zyrtarë me aktakuza.

Më poshtë, lexoni shkrimin e plotë të Mustafës:

Jo, jo!
Ata që e kanë kultivuar korrupsionin dhe nepotizmin nuk mund ta luftojnë as njërën e as tjetrën. Veç mund ta reformojnë dhe reorganizojnë për nevoja të veta.
Ata që lidhën kontrata të dyshimta dhe të dëmshme në Telekom; ata të aferës së pasaportave; ata të vjedhjes së dhomës së dëshmive; ata që i mbushën kompantë publike me njerëz partiak; ata që fabrikuan dhe nënshkruan vërtetime të rrejshme për veteranë të luftës; ata që e katandisën paran publike ; ata…. duhet të shkojnë në lavazh, të pastrohen mirë, brenda e jashtë. Jo të qeverisin me Kosovën./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë