Loading…

Devijimi i autostradës rrezikon mbylljen e 40 bizneseve në Kaçanik

  • 02/02/2017 | 11:16

Devijimi i autostradës rrezikon mbylljen e 40 bizneseve në Kaçanik

Përfaqësuesit e 40 bizneseve të fshatit Gërlicë të Kaçanikut kanë akuzuar Ministrinë e Infrastrukturës dhe kompaninë “Bechtel Enka” për devijim të projektit për hyrje-dalje në autostradën “Arbën Xhaferi” dhe për mosshqyrtim të kërkesave e peticioneve.


Me devijimin e projektit prej rreth 2 kilometrash do të dëmtohen këto biznese dhe shumica prej tyre rrezikohen të mbyllen, shkruan Koha Ditore.

Sipas përfaqësuesve të bizneseve, parcela në të cilën do të ndërtohen hyrje-daljet në autostradë është privatizuar prej AKP-së nga disa persona të panjohur rreth 4 vjet më parë në vlerë prej 100 eurosh për një ar, ndërkohë Ministria… dhe “Bechtel Enka” në këto parcela po bëjnë shpronësime prej 4000-4500 eurosh për një ar tokë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë