Loading…

Detyra e cila po a marros botën: Sa është ora në këtë orë?

  • 06/11/2018 | 15:23

Detyra e cila po a marros botën: Sa është ora në këtë orë?

Kjo detyrë u është vënë nxënësve në një shkollë në Kinë.

Fjala është për një orë, e cila ka 12 ndarje klasike, por është rrotulluar ashtu që nuk dihet se orën sa e tregon, transmeton gazetametro.net.

E dini ju përgjigjen e saktë?

Përgjigjet e ofruara janë:

a) mes orës 3 e 4

b) mes orës 6 e 7

c) mes orës 8 e 9

d) mes orës 10 e 11

Përgjigjen e saktë e botojmë më vonë gjatë ditës!

/gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë