Loading…

Detaje të reja: Verifikuesit e KQZ’së u helmuan pasi prekën zarfet e ardhura nga Serbia

  • 13/10/2019 | 12:07

Detaje të reja: Verifikuesit e KQZ’së u helmuan pasi prekën zarfet e ardhura nga Serbia

26 zyrtarë kosovarë janë helmuar, pasi zarfet e ardhura me vota nga Serbia, kundërmonin, shkruan Gazeta Metro.


Sidoqoftë, procesi i verifikimit të votave të ardhura nga Serbia është ndërprerë për shkak të erës së rëndë.

Dyshohet se verifikuesit kanë pësuar alergji pasi kanë prekur zarfet me votat e ardhura nga Serbia, njofton klan kosova.

Disa prej verifikuesve u është shfaqur alergji në duar dhe fytyrë.

Deri më tani, nuk dihen detaje të tjera rreth rastit që ndodhi pak më parë./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë