Loading…

Dështon rezoluta e opozitës për ndalimin e shtrenjtimit të energjisëe, Tahiri: Ja pafshi qykën e hairit pra

  • 26/01/2022 | 15:32

Dështon rezoluta e opozitës për ndalimin e shtrenjtimit të energjisëe, Tahiri:  Ja pafshi qykën e hairit pra

Sot në Kuvend nuk është votuar rezoluta e propozuar nga partitë opozitare që ndalon shtrenjtimin e energjisë elektrike në vend, shkruan Gazeta Metro.


Në këtë seancë Besnik Tahiri nga AAK bëri thirrje që të diskutojnë lidhur me krizën energjetike.

“Është pa përgjgjësi totale dhe ikje nga besimi qytetar, është një situataë e rëndë, thërras që të ulemi të bëhët një koncesus për ndryshe ju si qeveri ja pafshi qyken e hajrit rritjë së çmimit të energjisë”, tha Tahiri.

Opozita ka lëshuar sallën e Kuvendit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë