Loading…

Dështon mbledhja e Komisionit për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtar të Bordit të RTK’së

  • 22/10/2021 | 12:06

Dështon mbledhja e Komisionit për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtar të Bordit të RTK’së

Ka dështuar të mbahet mbledhja e Komisionit Ad Hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtarë të Bordit të Radio Televizionit të Kosovës.

Kësisoj, Komisioni nuk ka arritur që të shqyrtojë as listën e kandidatëve të propozuar për anëtarë të Bordit të RTK-së.

Kjo për shkak se jo të gjithë deputetët ishin prezent në mbledhjen e këtij komisioni.

Kështu, deputetët zhvilluar një debat se kur është koha e duhur që të mbahet mbledhja e këtij komisioni me qëllim që të fillojë intervistomi i kandidatëve për anëtarë të Bordit të RTK-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë