Loading…

Derisa punonte, vëren mjetin shpërthyes në oborr: Policia jep detaje për rastin

  • 09/03/2020 | 09:53

Derisa punonte, vëren mjetin shpërthyes në oborr: Policia jep detaje për rastin

Një person ka gjetur një mjet shpërthyes në oborrin e tij, gjatë ditës së djeshme në fshatin Carralevë të Shtimes, transmeton Gazeta Metro.


Derisa ishte duke punuar në oborr, ky person ka vërejtur mjetin e dyshuar eksplodues, me ç’rast edhe ka raportuar në polici.

Policia e Kosovës ka njoftuar se në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë e FSK’së dhe të KFOR’it dhe kanë bërë asgjësimin e mjetit eksplodues.

“Fshati Carralevë- Shtime 08.03.2020, 16:00. Ankuesi mashkull kosovar raporton se derisa ishte duke punuar në oborrin e tij kishte vërejtur një mjet të dyshuar eksplodues. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë e FSK-së dhe të KFOR-it dhe kanë bërë asgjësimin e mjetit eksplodues”, thuhet në njoftimin e policisë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë