Loading…

Deri në këtë ditë vazhdon vapa afrikane me temperatura përvëluese në Kosovë

  • 11/08/2019 | 17:19

Deri në këtë ditë vazhdon vapa afrikane me temperatura përvëluese në Kosovë

Vapa afrikane siç po quhet ndryshe pasi po karakterizohet me temperatura të mëdha, do të vazhdon deri në ditën e marte, shkruan Gazeta Metro.


Prishtina Weather njofton se deri të martën vazhdon vapa afrikane me temperatura përvëluese, kurse nga e mërkura më freskët dhe priten edhe reshje lokale shiu.

12.08 – Shumë nxehtë, kthjellët dhe me diell

13.08 – Shumë nxehtë, kryesisht kthjellët dhe me diell.

14.08 – Nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite vransirat do të shtohen, e priten edhe reshje lokale shiu me bubullima.

15.08-16.08 – Më freskët, të enjten vransira dhe intervale me diell. Vende-vende pasdite mundësi për riga lokale shiu. Ditën e premte kryesisht me diell. Pasdite rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullimë.

Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-9m/s.

Shtypja atmosferike do të zbres përreth vlerave normale./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë