Loading…

Deri këtu shkon propaganda ruse, thonë se asnjë ushtar nuk është vrarë në Ukrainë

  • 26/02/2022 | 12:30

Deri këtu shkon propaganda ruse, thonë se asnjë ushtar nuk është vrarë në Ukrainë

Ministria ruse e Mbrojtjes nuk ka raportuar asnjë viktimë të vetme luftarake nga konflikti ushtarak në Ukrainë.


Kështu tregon një rishikim i CNN në përditësimin e fundit të ministrisë së Mbrojtjes ruse.

Kjo e fundit liston vetëm humbjet e pajisjeve ushtarake nga ana ushtarake, si rezultat i asaj që ajo e quan një “operacion special”.

Të premten, zëdhënësi i Ministrisë ruse të Mbrojtjes, gjeneralmajor Igor Konashenkov tha se nuk kishte viktima nga pala ruse, në një deklaratë në lidhje me një operacion për të marrë një fushë ajrore në periferi të Kievit.

Nga ana kundërshtare, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka pohuar se forcat e vendit kanë vrarë “qindra” ushtarë rusë, pa dhënë një shifër të saktë.

Ndërkaq më vonë u raportuan mijëra ushtarë të vrarë rusë nga Ukraina.

Të premten në mëngjes, Sekretari Britanik i Mbrojtjes Ben Ëallace tha se Rusia kishte humbur më shumë se 450 ushtarë.

CNN nuk ka qenë në gjendje të verifikojë në mënyrë të pavarur këto shifra, por video janë shfaqur në mediat sociale që supozohet se tregojnë viktima ruse.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë