Loading…

Dërguti: Po të ishte Hekuran Murati vendimmarrës para luftës, s’do ta niste luftën fare

  • 02/07/2022 | 08:14

Dërguti: Po të ishte Hekuran Murati vendimmarrës para luftës, s’do ta niste luftën fare

Ish-ushtarja e UÇK-së, Aida Dërguti, ka folur për statuset e ministrit Hekuran Murati, duke thënë se kjo mund të jetë një edukatë brenda familjes, apo se sipas saj, nuk ka njohuri fare rreth ngjarjeve të asaj kohe.


Ish-deputetja po ashtu tha se prej fillimit të Qeverisë Kurti 2, janë parë shumë deklarata anti-UÇK.

“Murati është një ekonomist i dobët, kemi një qeverisje, e cila krenohet me drejtshkrimin, mirëpo këta kanë probleme logjike”, tha Dërguti në Info Magazine të Klan Kosova.

“Ky njeri, i cili më 2016, bën një shkrim të tillë, më 2021 i merr 41 mijë e 274 vota, pra kemi shumë Hekurana dhe ky mendoj se është plotësisht i cekët në dijeninë e tij edhe për ekonominë”.

“Sipas mendësisë së Hekuranit, nëse kjo llogaritet se sa po na kushtojnë, po të ishte ky Hekurani vendimmarrës para luftës, ky nuk do ta niste luftën fare, sepse do të ishte kosto shumë e lartë”, u shpreh Dërguti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë