Loading…

Deputetja kanadeze tregon se cilët kosovarë i pranon ky shtet (Video)

  • 28/01/2017 | 11:51

Deputetja kanadeze tregon se cilët kosovarë i pranon ky shtet (Video)

Kanadaja është njëri prej shteteve që pranon më shumti imigrantë. Deputetja e Partisë Laburiste të kryeministri Tredaeu, Anita Vandenbeld ka folur për emisionin Interaktiv në KTV, për kategorinë e njerëzve nga Kosova që shteti i saj synon t’i ketë.


Ata duhet të jenë të fushës së teknologjisë, por deputetja shpjegon edhe mundësinë e shkuarjes për studime dhe mbetjes në këtë shtet.

Për më tepër shikojeni një pjesë të reportazhit “Kanadaja, histori integrimi”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë