Loading…

Deputetja gjermane: BE pret nga Serbia që të heqë dorë nga Kosova

  • 12/06/2017 | 12:00

Deputetja gjermane: BE pret nga Serbia që të heqë dorë nga Kosova

Bashkimi Evropian është duke e shtyrë politikën e zgjerimit anash dhe është duke u përpjekur për të ndalur ndikimin e Rusisë në Ballkan, ndërsa prej Serbisë pret që të heq dorë nga Kosova.


Kësisoj ka deklaruar për Deutsche Welle deputetja gjermane Sevim Dagdelen.

“Qëllimi është që Serbia të detyrohet që të tërhiqet nga Kosova dhe për këtë arsye përdoren negociatat për anëtarësim. Dhe këtu BE-ja shkel kriteret e veta. Performanca e tillë e institucioneve të BE-së nuk është e bazuar në asgjë, sepse ka ende shtete anëtare që nuk e njohin pavarësinë e Kosovës,” tha ajo.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë