Loading…

Deputetja e VV’së: Thaçi nuk është presidenti im

  • 09/03/2017 | 23:21

Deputetja e VV’së: Thaçi nuk është presidenti im

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Kadaj-Bujupi derisa ka folur për transformimin e FSK-së, ka thënë se nuk e njeh Hashim Thaçin për president.


“Thaçi nuk është presidenti im”, ka thënë Kadaj-Bujupi, njofton Klan Kosova.

Këtë ajo e ka thënë duke u lidhur se Thaçi për ligjin për transformimin e FSK-së është konsultuar vetëm me kryeministrin serb, Aleksandër Vuçiq.

Nait Hasani, ka ndërhyrë në këtë rast, duke i thënë Kadaj-Bujupit, se ai e njeh Isa Mustafën për kryeministër edhe pse nuk vjen nga partia e njëjtë me të.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë