Loading…

Deputetja e Vetëvendosjes takon Haradinajn (Foto)

  • 25/04/2017 | 19:22

Deputetja e Vetëvendosjes takon Haradinajn (Foto)

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti ka takuar në Francë liderin e AAK’së Ramush Haradinaj.


Dërguti ka treguar se ata u përshëndetën me urimin që takimi i radhës të jetë në Prishtinë, përcjell gazetametro.net

“U takuam sërish në Strasburg. Të enjten e ka seancën gjyqësore. U përshëndetëm me urimin që herën tjetër të takohemi në Prishtinë”, ka shkruar Dërguti në rrjetin social Facebook.

Ish-kryeministri i Kosovës po mbahet në Francë që nga 4 janari i këtij viti, në bazë të një urdhër arresti të lëshuar nga shteti serb nën akuzën se ka kryer krime lufte. Vendimi për Haradinaj nuk u mor në dy seancat e kaluara, por pritet të merret pas dy ditësh, me 27 prill. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë