Loading…

Deputeti serb tregon nëse do ta votojë demarkacionin

  • 22/02/2018 | 10:59

Deputeti serb tregon nëse do ta votojë demarkacionin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga SLS, Slobodan Petrovic, ka thënë për Klan Kosovën që përfaqësuesit e popullit nuk kanë asnjë arsye që t’i mbajnë qytetarët të izoluar, transmeton Gazeta Metro.

Pak minuta para fillimit të seancës për demarkacionin, Petrovic ka thënë që nuk është i informuar se si do të votojë Lista Serbe, por ka shtuar që deputetët duhet t’i japin fund kësaj çështjeje.

Votat e deputetëve të komuniteteve janë shumë me rëndësi për kalimin e demarkacionit, pasi për këtë marrëveshje duhen 1/3 ose 80 vota të deputetëve për ratifikim. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë