Loading…

Deputeti Ismaili tregon nëse do të formojnë një parti të re

  • 24/04/2018 | 12:08

Deputeti Ismaili tregon nëse do të formojnë një parti të re

Ish-anëtari nga radhët e partisë Vetëvendosje e tanimë deputeti i pavarur, Fisnik Ismaili, në një emision televiziv në RTK ka folur për mundësinë e bashkëpunimit me Vetëvendosjen në të ardhmen dhe për atë nëse do të GDP do të formojë parti të re.


Ismaili ka thënë se ndarja me Vetëvendosjen ka qenë e dhimbshme por megjithatë nuk e përjashtojnë mundësinë e bashkëpunimit me ta në të ardhmen.

Ismaili gjithashtu ka thënë se GDP është duke u përgatitur për formimin e një partie të re dhe se reultatet do të tregohen pas mbajtjes së zgjedhje, duke shtuar se nëse rezultatet dalin të këqia atëherë ata do të jenë fajtorë për këtë.

“Nesër pasnesër mundemi me bashkëpunu përsëri. Përndryshe, secili rrugës vet. Konsolidohemi dhe votuesi vendos. Nëse s’kalojmë mirë në zgjedhjet e ardhshme atëherë është faji jonë“, ka thënë ai. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë