Loading…

Deputeti i Vetëvendosjes: Kur e vendosim reciprocitetin është çështje e jona

  • 03/06/2021 | 08:02

Deputeti i Vetëvendosjes: Kur e vendosim reciprocitetin është çështje e jona

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka folur për vendosjen e masës së reciprocitetit ndaj Serbisë.


Ai ka thënë se është çështje e qeverisë se kur e vendosin reciprocitetin.

Këtë deklaratë Rexhaj e ka dhënë në Kanal 10 kur i janë përmendur deklaratat e kryeministrit Kurti kur ka thënë se reciprociteti është çështje ditësh e jo muajsh.

“Ne e kemi thënë një gjë reciprociteti është vlerë. Për këtë çështje kemi ra prej Qeverisë. Ne kur e vendosim reciprocitetin është çështja jona. Javët që po i përmendi mund të jenë muaj, edhe ditët janë muaj”, tha ai

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë