Loading…

Deputeti i PDK’së: Kryeministri Hoti nuk po guxon as me fol, neveritëse heshtja e Qeverisë

  • 19/11/2020 | 13:43

Deputeti i PDK’së: Kryeministri Hoti nuk po guxon as me fol, neveritëse heshtja e Qeverisë

Deputeti i PDK-së, Uran Ismaili ka reaguar edhe njëherë në Kuvend të Kosovës karshi deklaratave të zëvendëskryeministrit Driton Selmanaj.

Ismaili tha në seancë sot se qeveria duhet të tregojë se cka do të bëjë për të zhvendosurit, e jo të lexojë fjalime në mënyrë administrative e të mos vazhdojnë të qëndrojnë në seanca.

“Unë nuk kam ardhë me u pajtu me juve, nuk o me rëndësi a pajtohesh me ju, me rëndësi është me vepru, çka jeni duke bërë si qeveri? Çka jeni duke bërë për çështjen e të zhvendosurve, e lexoi një fjalim në mënyrë administrative edhe dul, mos u përgjigj, mos e merr atë barrë, po të ruj”, ka thënë Ismaili duke i reaguar edhe shefit të grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashit.

“Arben më vjen keq po kjo është e vërteta, kryeministri yt s’ka guxim me folë. Qysh po fol t’i për refugjatë e për të zhdukur ai spo flet. Lajcaku ka fol në tweet ai spo fol, nuk je i thirrur me folë në emër të qeverisë, po ai nuk po guxon me fol 1 fjalë, mendoj se nuk e di se çka po ndodhë. Po frikësohem se është ende i papërgatitur për hapat e radhës”, ka thënë ai, duke shtuar se po dëmtohet vetëm Kosova.

“Kush po dëmtohet, Kosova po dëmtohet, fati i të pagjeturve, Serbia po avancon, e ne mujm me thanë mos të bajmë politika ditore kur e ke një kryeministër që nuk guxon me fol kurgjo”, tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë