Loading…

Deputeti i LDK’së: Veç 2 deputetë të LDK’së janë kundër Demarkacionit

  • 09/05/2017 | 08:07

Deputeti i LDK’së: Veç 2 deputetë të LDK’së janë kundër Demarkacionit

Për deputetin e LDK-së, Agim Kikaj, qeveria është në krye të detyrës.


Ai ka thënë se mbledhja e Qeverisë është shtyrë për të mërkurën. Ka thënë se po shkohet sipas rendit si janë shtruar gjërat.

“Së pari do të shkohet me mocionin dhe krahas saj mbledhja e Qeverisë”, ka thënë Kikaj në “Interaktiv”.

Vonesat në procedimin në Kuvend të marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, Kikaj e ka lidhur edhe me bojkotin gjashtë mujor të Listës Serbe për institucionet e vendit, duke shtuar se janë vetëm dy deputetë të LDK’së që janë deklaruar kundër demarkacionit.

“Vetëm dy nga deputetët tanë e kanë deklaruar votën e tyre kundër demarkacionit. Janë Shpejtim Bulliqi dhe Adem Salihaj. Ka edhe të tjerë që kanë shprehur dilema por le të shohim votën e tyre në Kuvend, s’kemi çfarë të fshehim. Ndërsa te PDK-ja janë 4-5 deputetë që janë deklaruar kundër”, ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë