Loading…

Deputetët votojnë pro formimit të 14 grupeve parlamentare

  • 03/10/2017 | 12:21

Deputetët votojnë pro formimit të 14 grupeve parlamentare

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar propozim vendimin për formimin e 14 grupeve parlamentare për legjislaturën e gjashtë.


Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu ka thënë se rritja e numrit të komisioneve është rehatim të deputetëve të komisioneve.

Përndryshe, me kërkesë të kryeministrit Haradinaj, deputetët kanë shkuar në një orë pauzë, ku më pas do të jetë interpelanca e kryeministrit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë