Loading…

Deputetët matrapazë do të burgosen kur të marrë Qeverinë VV’ja

  • 10/05/2017 | 14:37

Deputetët matrapazë do të burgosen kur të marrë Qeverinë VV’ja

Sekretari Organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, ka thënë se pas zgjedhjeve, Kuvendi i Kosovës do të ketë një përbërje tjetër.


Molliqaj ka shkruar në Facebook se “deputetët matrapazë fillimisht do të dënohen me votë, e pastaj do të burgosen nga sistemi i drejtësisë të cilin do ta forcojë qeveria e ardhshme e VV-së”.

Ky është statusi i plotë i Molliqajt:

Sot deputetët e pushtetit po flasin si me qenë deputetë të opozitës. Pra, edhe vet po e pranojnë që kjo Qeveri nuk ka bërë asgjë për të mirën e qytetarëve, por përkundrazi.

Por qytetarët e Kosovës nuk kanë memorie të peshkut. Ne nuk harrojmë!

Pas zgjedhjeve, Kuvendi i Kosovës do të ketë krejt përmbajtje tjetër. Këta deputetë matrapazë fillimisht do të dënohen me votë, e pastaj do të burgosen nga sistemi i drejtësisë të cilin do ta forcojë qeveria e ardhshme e Lëvizjes Vetëvendosje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë